28 Ağustos 2007 Salı

Annem Dizisi İlhan Şeşen

Yeni başlayacak olan Annem Dizisinde İlhan Şeşen de rol alıyor.

İlhan Şeşen'in Biyografisi;

18 Haziran 1948'de Manisa'da doğan İlhan Şeşen, Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra 10 yıl serbest avukat olarak çalıştı.1968'de dans müziği orkestralarında şarkıcılık yaparak müziğe başladı ve aynı yıl gitar çalmayı öğrendi. 1971 yılında "Kavga" isimli bir kırkbeşlik plak çıkarttı. 1983'te avukatlık mesleğini bırakarak yeğenleri Gökhan ve Burhan Şeşen ile beraber Grup Gündoğarken'i kurdu. Grubun çalışmalarına ara verdiği dönemde, 1994 yılında "Aşk Haklı" isimli solo albümünü yaptı.

TRT'ye "Gençler Haklı" isimli bir program hazırlayan Şeşen, 1995 yılında bu defa özel bir kanalda "Arka Pencere" isimli bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. "Amcam Burada" isimli bir de radyo programı hazırlayan İlhan Şeşen, TRT1'de yayınlanan "Cesur Kuşku" adlı dizide rol aldı. İkinci solo albümü "Neler Oluyor Bize" yi 2002 Ocak ayında sevenleriyle buluşturan İlhan Şeşen, albümün içindeki bütün şarkıları ve özellikle "Neler Oluyor Bize" adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı.

1,5 yıl aradan sonra Türk Pop Müziğinin "amca"sı İlhan Şeşen, yeni solo albümü "Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim?" ile sevenleriyle buluştu. Aynı dönemde TRT1'de yayınlanmakta olan "Mühürlü Güller" isimli dizide rol aldı. Dördüncü solo albümü "Aşk Yalan" ise Mayıs 2005'te müzik marketlerdeki yerini aldı. Ayrıca iki sezondur ATV'de yayınlanmakta olan "Aliye" isimli dizide rol alan İlhan Şeşen'in Melis ve Fuat adlarında iki çocuğu var.

3 yorum:

Ozan dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Ozan dedi ki...

Merhaba İlhan amcamız :). Genelde dizi izleyen bir insan değilim. Fakat sırf sizi izlemek için bu sene "Annem" adlı diziyi izlemeye başladım. O usta oyunculuğunuz her ne türlü dizi olursa olsun izlenilmeye değer. Ve sizleri daha sonraki yıllarda Şener Şen gibi usta sinema sanatçılarımızla aynı sahnelerde görmeyi umut ediyorum. Sonsuz Saygılarımla... (Ozan)

Jale dedi ki...

süper bir dizi hiç bir bölümünü kaçırmaadım ve kaçırmayıda düşünmüyorum.Ah bide sabırsızlıkla bekleyipte yayınlanmadığı günler olunca(mesela bu gece yok :(( çok üzgünüm yaaa!!! umarım bir daha yayınlanmamazlık olmaz.Allah tüm ANNEM çalışanlaarına sağlık ve güç versin bizi onlardan mahrum etmesin aminnnnn :)))